Cyklo

Wolontariusze fundacji Cycling 4 Climate łączą w sobie pasję do rowerów, zapał do działania i troskę o przyszłość planety. Jednak zorganizowanie profesjonalnego rajdu kolarskiego, który spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i atrakcyjności, wymaga nie tylko pasji, ale również doświadczenia.

Rozumiejąc to wyzwanie, postanowiliśmy zaprosić do współpracy Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe Cyklo. To w dużej mierze dzięki ich wiedzy i doświadczeniu pierwsza polska edycja rajdu Climate Classic była wydarzeniem bezpiecznym i wyjątkowym zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.

Jesteśmy przekonani, że w bieżącym roku, dzięki współpracy z Cyklo, Climate Classic Gdańsk 2024 ponownie zaistnieje jako wydarzenie, które nie tylko zjednoczy społeczność rowerową i przyczyni się do podnoszenia świadomości o potrzebie działania na rzecz klimatu, ale również będzie zorganizowane na najwyższym poziomie.

“Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe zostało powołane z myślą o profesjonalnym przygotowywaniu wyścigów kolarskich na najwyższym poziomie. Przeprowadzamy imprezy zarówno na szosie, jak i w terenie, dla amatorów tych starszych, oraz tych młodszych na najróżniejszym poziomie wytrenowania.

Za nami już kilkadziesiąt zorganizowanych imprez rowerowych w najróżniejszej formie, od wyścigów MTB/XC, szosowych, a nawet wyścig w postaci Eliminatora, po imprezy czysto rekreacyjne rozgrywane na zasadzie rajdu w formule „sportive”.

To imponująca cyfra kilkunastu tysięcy osobo-startów w historii naszej organizacji. Obecny sezon będzie kolejnym rokiem, w którym chcemy wykorzystać nasze olbrzymie doświadczenie, aby uczestnicy poczuli się przede wszystkim bezpiecznie i komfortowo.”

Marta Kamińska // CYKLO

Marta