Partnerzy

Climate Classic to wydarzenie niekomercyjne, organizowane przez wolontariuszy, które nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych partnerów:

Robert Chmielecki – “Motława nocą” (źródło: pomorskie.eu)

Cieszymy się że Rajd Climate Classic, organizowany przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe Cyklo oraz Fundację Cycling 4 Climate, wraca do Gdańska i na pomorskie drogi. Ochrona środowiska i zielona transformacja są strategicznymi celami naszego województwa które, z racji nadmorskiego położenia, jest w sposób szczególny zagrożone występowaniem ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. Niskoemisyjny transport – w tym także rowery – oraz przekształcanie regionu w krajowego lidera w zakresie produkcji zielonej energii i technologii ekoefektywnych będą kluczowe w dążeniach do naszej neutralności klimatycznej. Dodatkowo, kolejny raz uczestnicy rajdu będą mogli podziwiać walory turystyczne naszego regionu. 

Centrum nauki Hevelianum to miejsce spotkania z nauką, historią i kulturą mieszcząca się na Górze Gradowej w Gdańsku. To także idealna przestrzeń do przyjemnego spędzania wolnego czasu, spacerów wśród zabytkowej architektury i relaksu w otoczeniu zieleni. Po wizycie pozostaje zdobyta wiedza i wspomnienie dobrej zabawy. Odkrywać można nie tylko ofertę Hevelianum, ale również samą lokalizację – wzniesienie w centrum Gdańska, które oferuje wspaniałe widoki i możliwość rekreacji na świeżym powietrzu. Od stycznia 2022 funkcjonuje także nadmorska filia Hevelianum – Dom Zdrojowy w Brzeźnie, miejsce edukacji ekologicznej.

Cała przyjemność w odkrywaniu!

W tym roku rajd Climate Classic Gdańsk wystartuje właśnie z dziedzińca centrum nauki Hevelianum na Górze Gradowej w Gdańsku!

Świat stoi w obliczu wielu wyzwań związanych ze zmianami klimatu i zwiększającym się zanieczyszczeniem środowiska. Aby im sprostać i nie dopuścić do pogłębiania się kryzysu planetarnego, w działania powinien włączyć się każdy z nas. Hevelianum wychodzi naprzeciw tej jednej z najbardziej aktualnych potrzeb współczesnego świata. Realizujemy tę misję poprzez edukację i popularyzowanie wiedzy. Głęboko wierzymy w moc nauki, jak również obywatelskiego zaangażowania, dlatego z całego serca kibicujemy i wspieramy inicjatywę Cycling 4 Climate. Jesteśmy przekonani, że dzięki synergii fachowej wiedzy i ludzkiej pasji jesteśmy w stanie osiągać najśmielsze cele. 

Widzimy się w Hevelianum!

InPost Rower

InPost jest wiodącym graczem na rynku logistycznym Europy. Oferuje różnorodne usługi dla indywidualnych klientów i firm, w tym słynne urządzenia Paczkomat®, czyli automaty paczkowe umożliwiające bezkontaktowy odbiór i nadawanie przesyłek 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Sieć ta obejmuje 9 krajów, oferując wygodę i elastyczność. InPost świadczy również usługi kurierskie, dostawy do domu oraz rozwiązania dla firm e-commerce. Stawiając na zrównoważony rozwój i innowacje technologiczne, firma dąży do tego, aby dostarczanie paczek było wydajne, przyjazne dla środowiska i dostępne dla wszystkich.

InPost i Climate Classic Gdańsk 2024 łączą siły dla bardziej zielonej przyszłości. Ekologiczna sieć urządzeń Paczkomat® InPost idealnie wpisuje się w przesłanie wyścigu, a zaangażowanie firmy w polską scenę kolarską dodatkowo wzmacnia współpracę. Obie strony łączy pasja do aktywnych społeczności i inspirowania do pozytywnych zmian. Nasze partnerstwo będzie edukować i motywować do jazdy ku bardziej zrównoważonej przyszłości.

WindEurope to organizacja z siedzibą w Brukseli promująca energię z wiatru. Wierzymy, że Europa musi osiągnąć neutralność klimatyczną najpóźniej do 2050 roku, a energia wiatrowa będzie stanowić podstawę neutralnego dla klimatu systemu energetycznego. Nasi członkowie to firmy oraz organizacje zaangażowane w produkcję lub konsumpcję energii wiatrowej w Europie. Śledź nas na LinkedIn lub Instagramie jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rozwoju tej technologii w Europie.

Wspieramy Cycling 4 Climate, ponieważ jest to wyjątkowa inicjatywa, która w prosty, ale wyrazisty sposób wspiera komunikację dotyczącą zagrożeń wynikających ze zmian klimatycznych. Podoba nam się symbolika tego wydarzenia, pokazująca, że wspólnym wysiłkiem możemy coś zdziałać. Fakt, że każdy z uczestników musi policzyć swoje emisje CO2 oraz zastanowić się i zadeklarować co zrobi, aby je zmniejszyć, pokazuje, ze każdy z nas może coś zmienić, aby żyć w bardziej zrównoważony sposób.

2024 to rok wyborów europejskich. Ważne, aby każdy z nas zdał sobie sprawę, że przyszłość jest w naszych rękach. Żyjmy rozsądniej, aby zmniejszyć nasz ślad węglowy, oraz wybierajmy takich polityków, którzy zadbają o nas i nasza planetę. Nie dajmy innym wybierać za nas i 6-9 czerwca oddajmy głos!

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) jest organizacją pozarządową, która działa od 1999 r. Skupia czołowe firmy działające na rynku energetyki wiatrowej w Polsce: inwestorów, deweloperów, producentów turbin i podzespołów do elektrowni, zarówno z Polski, jak i zza granicy. Misją stowarzyszenia jest edukacja, podnoszenie świadomości i promocja energetyki wiatrowej, ale też tworzenie dobrych ram prawnych dla jej rozwoju. W tym celu w kontaktach z rządem, parlamentem i władzami lokalnymi PSEW zabiega o poprawę istniejących i tworzenie nowych zapisów oraz zwiększenie politycznej i społecznej świadomości w zakresie energetyki wiatrowej.

Jesteśmy przekonani, że dynamiczny rozwój energetyki wiatrowej w Polsce jest warunkiem koniecznym znacznego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i realizacji celów Porozumienia Paryskiego. Dlatego identyfikujemy się z misją fundacji Cycling 4 Climate i cieszymy się, że możemy wesprzeć Climate Classic Gdańsk. 19 maja 2024 nasi pracownicy i partnerzy biznesowi dołączą do klimatycznego peletonu już po raz drugi.

VALOREM jest niezależnym francuskim operatorem energii odnawialnej z 30-letnim doświadczeniem. Nasza działalność obejmuje cały łańcuch rozwoju projektów, od etapu dewelopmentu i budowy do eksploatacji i serwisu. Specjalizujemy się w lądowej energii wiatrowej, fotowoltaice i energii wodnej, a także BESS oraz H2.

VALOREM działa we Francji i na arenie międzynarodowej w Finlandii, Grecji, Polsce i Szwecji, zatrudniając prawie 500 pracowników. VALOREM rozwija portfolio projektów o mocy 5,7 GW oraz operuje projektami o mocy 850 MW.

Polski oddział VALOREM, wraz ze swoim zespołem deweloperów, aktywnie wspiera przejście Polski na zrównoważone źródła energii. Jesteśmy dumni, że przez swoje działania możemy realizować misję VALOREM: wspierać lokalną energię dla zrównoważonej przyszłości.

Nasza pasja do rowerów nie tylko łączy nas z wydarzeniem Climate Classic Gdańsk, ale także z jego celem – zwiększaniem świadomości na temat zmian klimatycznych. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił i budowanie więzi w ramach „zielonego” peletonu.

Do zobaczenia w Gdańsku!

turbiny vestas

Fot. materiały Partnera

Vestas jest globalnym partnerem w branży energetycznej. Projektujemy, produkujemy, instalujemy i serwisujemy turbiny wiatrowe. Przy ponad 177 GW mocy w 88 krajach, zainstalowaliśmy więcej energii wiatrowej niż ktokolwiek inny.

Wykorzystując inteligentne funkcje przetwarzania danych z tak licznej floty turbin, dostarczamy najlepsze w swojej klasie rozwiązania w zakresie energetyki wiatrowej. Razem z naszymi klientami realizujemy zrównoważone projekty energetyczne, które zapewnią lepszą przyszłość.

Dzięki nowym fabrykom powstającym w Szczecinie, Vestas nie tylko jeszcze bardziej wzmocni swoją obecność w kraju, ale także pozytywnie wpłynie na zrównoważoną transformację energetyczna w Polsce i w Europie.

Cieszymy się, że możemy dołączyć do peletonu Climate Classic Gdańsk i wesprzeć inicjatywę Cycling 4 Climate. Identyfikując się z celami fundacji, promującymi ideę neutralności klimatycznej, kolarski team Vestas pojedzie z dobrą energią w stronę zrównoważonej przyszłości.

Jesteśmy jedną z największych i najlepszych polskich kancelarii prawniczych. Od 20 lat z wyobraźnią wspieramy naszych Klientów we wszystkich ważnych dla nich sprawach. Dlatego w ramach kancelarii powołaliśmy interdyscyplinarny ekspercki zespół do spraw ESG, który doradza największym polskim i zagranicznym przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności w sposób etyczny, społecznie odpowiedzialny i zgodny z wymogami ochrony środowiska naturalnego.

Wiele osób z naszego zespołu z pasją oddaje się kolarstwu. Lubimy rywalizację – zwłaszcza w gronie podobnych zapaleńców 🙂 Dlatego nie mogło nas zabraknąć na starcie Climate Classic!  

Podnosimy świadomość i kompetencje pracowników sektora Offshore oraz Energetyki Wiatrowej, by bezpiecznie pracowali i bezpiecznie wracali do domu. Uczymy przetrwania na morzu, bezpiecznej pracy na wysokości, zaawansowanych działań gaśniczych, ewakuacji z turbiny wiatrowej, czy tonącego śmigłowca. Przygotowujemy delegatów, aby w sytuacjach kryzysowych potrafili zadbać o życie i bezpieczeństwo swoje oraz swoich współpracowników.

VTC łączy teorię, praktykę i przygotowanie mentalne kursantów do działania w skrajnych warunkach, tak aby po pracy zawsze bezpiecznie wrócili do domu. Tak powstała nasza misja: for your safe return.

Naszą wizją jest dostarczanie najszerszej oferty akredytowanych szkoleń w najwyższej jakości w Polsce. Dodając do tego gabinet medycyny pracy Vulcan Medical, Hotel Vulcan, a także usługi transportowe, stworzyliśmy kompleksowe centrum szkoleniowe dla techników i marynarzy.

Zdecydowaliśmy się dołączyć do klimatycznego peletonu Climate Classic, ponieważ dostrzegamy potrzebę promowania przeciwdziałania zmianom klimatycznym w naszym kraju.  Gdy tylko powstał pomysł zorganizowania rajdu Climate Classic w Polsce, wiedzieliśmy że chcemy tu być, by wspierać inicjatywę i uczestników. Przede wszystkim jesteśmy również pasjonatami wysiłku fizycznego – więc cieszymy się, że już od 1-szej edycji możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i wspólnie dbać o środowisko. Do zobaczenia w Gdańsku!

Carbon Footprint Foundation, jako jedna z pierwszych organizacji NGO w Europie Środkowej buduje świadomość na temat śladu węglowego, tworząc projekty edukacyjne, społeczne i biznesowe. Fundacja jest organizacją z pięcioletnim doświadczeniem w zakresie ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności. To niezależna, transparentna i efektywnie zarządzana organizacja, która skupia się na budowaniu świadomości klimatycznej oraz inicjowaniu pozytywnych zmian w społeczeństwie.

Badamy i audytujemy ślad węglowy firm, organizacji, wydarzeń, produktów i usług, certyfikujemy międzynarodowym znakiem towarowym zastrzeżonym w EUIPO, udostępniamy autorski kalkulator śladu węglowego. Wspieramy merytorycznie, edukujemy oraz tworzymy nowe pokolenie specjalistów zrównoważonego rozwoju, śladu węglowego i ESG. Zorganizowaliśmy cztery edycje międzynarodowego szczytu klimatycznego, w tym konferencję TEDx na temat zmian klimatu. Nasze działania to krok w strategii dekarbonizacji czyli redukcji emisji twojej firmy lub organizacji.

Bo ekologia się opłaca. Każdemu i wszystkim. Wspieraj z nami zieloną transformację by zostawić po sobie tylko dobry ślad.

Jako Carbon Footprint Foundation odpowiadamy na potrzebę organizatorów i wspieramy  merytorycznie organizację rajdu rowerowego na terenie Żuław Wiślanych – obszarze szczególnie zagrożonym podwyższającym się poziomem morza. Już drugi rok z rzędu, w partnerstwie z Climate Classic, badamy ślad węglowy wydarzenia oraz udostępniamy narzędzie do indywidualnej analizy emisyjności uczestników – kalkulator śladu węglowego. Wspieramy ideę i edukujemy, realizując nasze cele statutowe i promując wartości, w które mocno wierzymy.

MEVO jest jednym z kluczowych projektów Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, w którym uczestniczy 16 gmin metropolii. To całoroczny system rowerów ze wspomaganiem elektrycznym (3099 szt.) i jednośladów tradycyjnych (1000 szt.) możliwych do wypożyczenia za pomocą aplikacji mobilnej, urządzeń wyposażonych w technologię NFC lub kart zbliżeniowych.

Celem projektu jest szerzenie zrównoważonej mobilności. Rowery miejskie stanowią nie tylko uzupełnienie transportu publicznego. Przyczyniają się również do poprawy jakości powietrza zmniejszając powstający ślad węglowy.

Troska o klimat i propagowanie bezemisyjnych podróży wpisują się w ideę rajdów Climate Classic. Wierzymy, że dzięki współpracy, rozpropagujemy te wartości na jeszcze większą skalę.

CNK

CNK oferuje nowoczesne kursy i szkolenia z wykorzystaniem innowacyjnej technologii immersyjnej symulacji w wirtualnej rzeczywistości VR. To bezpieczny sposób na zdobywanie praktycznych umiejętności i uzyskanie uprawnień operatora pojazdów portowych, dźwigów przeładunkowych i innych specjalistycznych urządzeń. Posiada unikatowy na skalę światową, opracowany w ramach projektu B+R symulator CTV (crew transfer vessel) wraz z programem szkoleniowym pozwalającym na oszczędności paliwa na poziomie 200 litrów na godzinę szkolenia.

W CNK skorzystasz z najnowocześniejszych metod szkoleniowych i zanurzysz się w wirtualnej rzeczywistości, otwierając nowe możliwości działania.

Jesteśmy pionierem w wykorzystaniu nowowczesnych technologii VR i AR w procesie szkoleniowym. Systematycznie wdrażamy do naszych programów szkoleniowych symulatory urządzeń transportu bliskiego, znacząco ograniczając ślad węglowy i zużycie paliw kopalnych. Dlatego też w pełni identyfikujemy się z celami fundacji Cycling 4 Climate biorąc udział w Climate Classic Gdańsk. Już 19 maja 2024 nasz rowerowy team dołączy do klimatycznego peletonu.

Hutchison ports photo

Hutchison Ports Gdynia (GCT) wchodzi w skład Grupy Hutchison Ports – światowej sieci portowej obejmującej 53 terminale w 24 krajach na 6 kontynentach, obsługującej około 10 procent globalnego handlu morskiego ładunkami skonteneryzowanymi.

Gdynia Container Terminal zlokalizowany jest w Porcie Gdynia przy Nabrzeżu Bułgarskim. Jest ważnym operatorem w regionie specjalizującym się w obsłudze połączeń kontenerowych, w tym żeglugi bliskiego zasięgu oraz w przeładunkach towarów drobnicowych i ponadgabarytowych. Zarówno bieżąca działalność GCT, jak i realizowane inwestycje, prowadzone są w sposób odpowiedzialny, z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, a w szczególności środowiska naturalnego. GCT aktywnie wdraża strategię Grupy Hutchison Ports jak najszybszego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w operacjach portowych i osiągnięcia poziomu net-zero do roku 2050.

Dla wielu naszych pracowników rower jest codziennym środkiem transportu, a poprzez udział w tegorocznej edycji rajdu Climate Classic będziemy mieli okazję do zwrócenia uwagi na konieczność przeciwdziałania zmianom klimatycznym i dołożenia małej cegiełki do poprawy otaczającego nas środowiska naturalnego.

cycling for climate zulawy

BalticWind.EU jest innowacyjną platformą informacyjną, wspierającą komunikację i networking przedstawicieli branży morskiej energetyki wiatrowej w regionie Morza Bałtyckiego. Powstaliśmy, gdyś dostrzegamy potrzebę przyspieszenia procesu wdrażania inwestycji w farmy wiatrowe w krajach Morza Bałtyckiego – z uwzględnieniem lokalnego przemysłu, MŚP, zaangażowania społeczności lokalnych z Danii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Łotwy, Litwy, Polski i Szwecji. Dlatego stwarzamy możliwość podzielenia się głosem przedstawicieli przemysłu, profesjonalistów, założycieli start-upów, analityków, dziennikarzy, ośrodków akademickich i badawczych. Jesteśmy źródłem informacji, bazą wiedzy ale też organizatorem wydarzeń networkingowych i konferencji. Bez wdrożenia morskiej energetyki wiatrowej nie będzie możliwa skuteczna realizacja celu Europejskiego Zielonego Ładu, jakim jest neutralność klimatyczna do 2050 roku, jak również wypełnienie celów Porozumienia Paryskiego.

Dlaczego już po raz drugi dołączyliśmy do  klimatycznego peletonu Climate Classic? Bo wierzymy, że debata wewnątrz branży to dopiero początek rozmowy o lepszej przyszłości naszej planety. Inicjatywy takie jak Climate Classic pozwalają promować ideę dbania o środowisko i podnosić świadomość dotyczącą zmian klimatycznych wśród osób które nie są zawodowo związane z branżą odnawialnych źródeł energii. Cieszymy się, że możemy wspierać takie działania.

DOŁĄCZ DO NASZEGO KLIMATYCZNEGO PELETONU

Zaangażuj swoich współpracowników i partnerów biznesowych