Program i zapisy

Do rajdu pozostało
Dni
Godzin
Minut
Sek

CLIMATE CLASSIC GDAŃSK 2024

Druga edycja rajdu Climate Classic Gdańsk odbędzie się w niedzielę 19 maja 2024. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, każdy uczestnik rajdu będzie musiał obliczyć swój własny ślad węglowy i złożyć zobowiązanie do jego redukcji.

Co nowego w 2024?

Przede wszystkim podnosimy sami sobie pro-środowiskową poprzeczkę! Położyliśmy szczególny nacisk na to, aby rajd generował jak najmniej odpadów: lepiej zaplanowaliśmy posiłki i będziemy unikać jednorazowych opakowań, a tym, którzy jechali z nami w 2023, umożliwiamy start w zeszłorocznych koszulkach (w dodatku z dużo niższym wpisowym!).

Miasteczko rajdu przenieśliśmy w bardziej atrakcyjne miejsce. W tym roku wystartujemy z dziedzińca centrum nauki Hevelianum na Górze Gradowej w Gdańsku, a samo miasteczko zaplanowaliśmy tak, aby tak, aby było ono atrakcyjne dla rodzin oczekujących na powrót uczestników. Będziecie mogli obejrzeć mini wystawę na temat zmian klimatu i śladu węglowego, oraz wziąć udział w warsztatach i quizach dla dzieci i dorosłych oraz zrobić sobie klimatyczne, pamiątkowe zdjęcie.

Nie działamy dla zysku, dlatego ewentualną nadwyżkę pozyskanych środków, tak jak w zeszłym roku, przekażemy na wsparcie lokalnych projektów środoonwiskowych.

W policzeniu śladu węglowego wydarzenia, pomoże nam Carbon Footprint Foundation.

Peleton kolarski jest metaforą naszego wspólnego wysiłku. Czas jest naszym jedynym wyzwaniem. Tylko razem damy radę!

ZAPISY

Zapisy zamknęliśmy 21 kwietnia. Ostatnie wolne miejsca można będzie kupić 18 maja w Hevelianum w godzinach 10-13 (patrz poniżej „odbiór pakietów”)

INFO

Szczegółowe informacje praktyczne znajdują się również na stronie CYKLO – naszego nieocenionego partnera i współorganizatora rajdu. Wszystkie niezbędne informacje wyślemy uczestnikom również pocztą elektroniczną. Ważne, aby przy rejestracji podać adres e-mail, który regularnie sprawdzacie.

Czas: 19 maja 2024. Pierwsza 15 osobowa grupa startuje o 7h50. Kolejne co 5 minut.

Miejsce: Miasteczko rajdu będzie znajdowało się na dziedzińcu centrum nauki Hevelianum, na ul. Gradowej 6 w Gdańsku i w dniu rajdu będzie otwarte od 6h30 do 20h00.

Odbiór pakietów: W sobotę 18 maja w budynku Hevelianum (sala Skłodowskiej-Curie) w godzinach 10-13, oraz 19 maja, w miasteczku rajdu, od godziny 6h30

Ślad trasy 119 do pobrania: Komoot lub plik .gpx do wgrania w nawigację

Ślad trasy 250 do pobrania: Komoot lub plik .gpx do wgrania w nawigację

Nawigacja: Samodzielna na podstawie śladu gps, który opublikujemy niebawem. Trasa nie jest oznaczona. Poruszamy się w otwartym ruchu drogowym.

Bufet trasa 119 km: Bufet znajduje się w miejscowości na przystanku rowerowym na przeciwko Urzędu Gminy Lichnowy na ok. 60 km. Zjazd do bufetu będzie oznaczony flagą Climate Classic w charakterystyczne klimatyczne paski. Na mecie będzie również czekał na Was również ciepły posiłek i woda.

Bufety trasa 250 km:

1. Pierwszy bufet czeka na Was w Tczewie na odcinku trasy prowadzącej wzdłuż Wisły bulwarem na ok. 38 km.

2. Na drugim bufecie ugości Was Szkoła Podstawowa w Czerninie na ok. 117 km – czeka tam na Was obiad i coś słodkiego. Nie zabraknie izotonika i batonu energetycznego na drogę adres ul. Donimirskich 19, 82-400 Czernin

UWAGA – dojazd do samej szkoły może być utrudniony – będzie to dosłownie kilkadziesiąt metrów – będzie tam można dotrzeć w miejscu utrudnienia chodnikiem.

3. Ostatni bufet na około 40 km przed metą będzie w Nowym Dworze Gdańskim w Ludowym Klubie Sportowym Żuławy, ul. Warszawska 22. Na mecie będzie na Was czekał ciepły posiłek i woda. 

Regulamin:
Każdy uczestnik zobowiązuje się do zapoznania się z regulaminem wydarzenia i do jego bezwzględnego przestrzegania.
 
Dojazd: Zachęcamy do dojechania na miejsce startu rowerem lub komunikacją miejską. Miejsca parkingowe w Hevelianum będą bardzo ograniczone ponieważ muzeum będzie normalnie funkcjonowało podczas naszego rajdu (zachęcamy do odwiedzenia!). Jeśli nie macie wyboru i musicie dojechać autem, najbliższe parkingi to Dolny Parking Hevelianum, Parking przy dworcu, Parking Elżbietańska, Interparking Centrum. Prosimy o nie wjeżdżanie na górny parking Hevelianum.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zebraliśmy tutaj. Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu.

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Aby dopisać się do listy rezerwowej